Ann0oou6swqg6fyfrs96

Jazyková výzva 2019 - Angličtina, Němčina + ostatní jazyky

Ovládněte tajemství cizích jazyků a komunikujte s celým světem za 3 měsíce
Online kurz pro mírně až velmi pokročilé
● leden–březen 2019 ●

"Vyzkoušela jsem v minulosti několik kurzů, vždy však typu klasické výuky jazyka. Učit se jazyk touto metodou je velmi zábavné, přináší své ovoce i bez násilného biflování se slovíček a psaní domácích úkolů a konečně mě to moc baví. Lektorka - vždy velmi dobře odvedená práce, moc milý člověk s úsměvem na tváři."

Lenka

Učíte se angličtinu, němčinu nebo jiný jazyk už několik let a stále to není ono?
Nedokážete se vyjádřit tak, jak byste chtěli?
 • Bojíte se promluvit před ostatními, a když už se odhodláte, schází vám slovíčka?
 • Potřebujete se domluvit s kolegou v zahraničí, ale bojíte se zvednout telefon?
 • Rádi byste sledovali filmy v originále, ale nerozumíte?
 • Máte pocit, že stojíte na místě a že vaše studium nikam nevede?
 • Myslíte si, že na jazyky nemáte talent?

Pokud jste si na některou z otázek odpověděli "ano", pak jste tu správně.
Právě vám je totiž určena tato Jazyková výzva.

O co jde?

Po dobu 10 týdnů se budeme věnovat tomu, jak se v cizím jazyce posunout. Možná si řeknete: "No, dobře. O to se přece snažím už několik let." V čem to bude tentokrát jiné?
 • Ukážu vám metody, které používají úspěšní studenti cizích jazyků po celém světě.
 • Prozradím vám, jak dosáhnout podobných výsledků bez ohledu na to, jak se vám dařilo doposud. Dozvíte se mimo jiné, že "talent na jazyky" je mýtus.
 • Podíváme se na to, jak si najít čas na jazyky navzdory tomu, že ho nemáte nebo je ho málo.
 • Vytvoříte si svůj vlastní systém studia, který bude vyhovovat přímo vám, vaší životní situaci a vašemu životnímu stylu.
 • Zapomeňte na nudná cvičení a jednotvárné učebnice, které znáte ze školy. Vyzkoušíte si 20+ způsobů, jak se učit jazyky jinak, zábavně a s úsměvem.
 • Pomohu vám vytvořit si ty správné návyky pro to, abyste se v cizím jazyce posouvali soustavně dál a nepřestali ani po skončení výzvy.
 • Získáte řadu tipů, jak si udržet motivaci i v následujících dnech, měsících, letech...

To ale není zdaleka všechno ...

 • Celých 10 týdnů se budeme soustředit výhradně na to, co je pro vás v cizím jazyce nejdůležitější. Většina studentů si obvykle přeje zlepšit svou schopnost porozumění, rozmluvit se a rozšířit si slovní zásobu. Ale můžete se zaměřit třeba i na gramatiku, výslovnost, psaní aj.
 • Pomohu vám sestavit učební plán na míru podle vašich možností a 10 týdnů podle něho budeme postupovat.
 • Pravidelně se budeme vídat online v živém webináři, zhodnotíme, jak se nám dařilo a zaměříme se pokaždé na nová témata.
 • Každý den ode mě budete mít k danému tématu nové video, kde vám prozradím další tip, který si budete moci zrovna otestovat.
 • Mimo tato setkání budete mít možnost průběžně se rozvíjet v konverzaci a mluvit a mluvit a mluvit.
 • Budete ode mě také dostávat pravidelné motivační emaily a budeme průběžně v kontaktu, takže se vám nestane, že byste hodili "flintu do žita".
 • Díky motivované skupince ostatních studentů budete v ideálním prostředí, které vám pomůže dosáhnout perfektních výsledků.
 • To vše bez dojíždění a odkudkoliv, kde máte k dispozici internet.

Jakým tématům se budeme věnovat?

Zatímco se budete průběžně - podle svých preferencí - zlepšovat v porozumění, mluvení nebo třeba gramatice, rozšíříte si také obzory v ostatních oblastech. Každý týden se totiž zaměříme na jiné téma a budeme se věnovat tomu, jak ho co nejefektivněji ovládnout a na co si dát pozor. Která témata to budou?
 • V 1. týdnu se zaměříme na to, jak na cizí jazyky. Jak si nastavit studium, co funguje a čemu se naopak vyhnout. Povíme si, co je to Pravidlo PES :-) a proč je při studiu důležité.
 • V dalších týdnech se pak budeme postupně věnovat těmto tématům:
  • Poslech a porozumění
  • Čtení
  • Slovní zásoba
  • Mluvení
  • Výslovnost
  • Gramatika a psaní
  • Média a zábava
  • Motivace
  • Závěrečný týden a vyhodnocení
 • Na konci kurzu zhodnotíme, jak se nám dařilo. Můžete se také těšit na hezkou odměnu. Následně se dozvíte co dál, abyste skvělých výsledků dosahovali i po skončení výzvy.

Pro koho kurz není vhodný?

Tato jazyková výzva není určena úplným začátečníkům. Abyste vytěžili z Jazykové výzvy 2019 maximum, je třeba být min. na jazykové úrovni A2 a vyšší (Pre-intermediate – Advanced pro angličtináře).

Kurz také není vhodný pro ty, kteří by do něj vstupovali s tím, že jim v kurzu jazyk naliji zázračně do hlavy. Není tomu tak. Podíváme se na řadu vychytávek, které si zamilujete, ale tohle kouzlo mezi ně nepatří.

Zato vám mohu slíbit, že Jazyková výzva 2019 vás katapultuje dopředu, pokud jste připraveni jít do toho se mnou a věnovat se denně po dobu 10 týdnů cizímu jazyku, byť třeba jen každý den 20–30 minut. Ale samozřejmě - čím víc, tím líp.


Přidejte se k jazykové výzvě a zarezervujte si místo právě teď!

Začínáme 14. ledna 2019.

Pozor! Počet míst je omezen.

Vaše lektorka


Petra Šolcová
Petra Šolcová
 • VŠ studium: Překladatelství – tlumočnictví: angličtina, němčina (Bc.), Anglická filologie (Mgr.), Učitelství anglického jazyka a literatury pro SŠ (Mgr.)
 • odborné vzdělání: postgraduální Evropský kurz konferenčního tlumočení (Euromasters), Juridikum - právní minimum pro překladatele a tlumočníky + několik desítek odborných jazykových a profesních kurzů
 • zahraniční pobyty a stáže: Irsko (University of Limerick), Rakousko (Universität Wien), Francie (Université Sorbonne-Nouvelle, ESIT), Německo (Johannes Gutenberg-Universität Mainz), Belgie (evropské instituce), Anglie, USA aj.

Cizí jazyky vyučuji v kurzech pro dospělé už bezmála 20 let. Za tu dobu jsem pomohla 2.000 studentům z 30 zemí zlepšit se nejen v gramatice a slovní zásobě, ale především v komunikaci a porozumění, a tak jsem si jistá, že mám řešení i pro vás.

Velmi záhy jsem si totiž uvědomila, že to jsou právě komunikační dovednosti, které většina z nás v běžném životě nejvíce postrádá. Není to tak?

Bohužel ve škole a v běžných jazykových kurzech na samotné mluvení zbývá málo času. Znáte to… To jsou stále nějaká doplňovací cvičení, spousta gramatických pravidel a výjimek a po několika letech ve škole zjistíte, že nejste schopni se v zahraničí domluvit.

A tak jsem si jednoho dne řekla: „Dost. To stačí.“ A rozhodla jsem se na to jít jinak.

Od té doby vyučuji jazyky netradičně. Sleduji novinky v jazykovém vzdělávání, vyvíjím vlastní výukové metody, testuji nové aplikace a inspiruji se u polyglotů.

Mým cílem je vám studentům proces učení co nejvíce zjednodušit a zefektivnit. A myslím, že se mi to celkem daří.

Hovořím celkem 10 jazyky. Pěti z nich (anglicky, německy, španělsky, rusky a česky) mluvím plynně a dalšími pěti se dorozumím na základní úrovni, která mi stačí pro jednoduchou komunikaci při cestování.

Proto vím, jaké to je, být na začátku. Prošla jsem si tím mnohokrát. Objevila jsem při tom cestičky i zkratky, které předávám dál. Budete-li si přát, ráda jimi provedu i vás.

Co o mých kurzech říkají studenti?

Ideální pro studenty, co se chtějí naučit mluvit, maximálně využitý čas během vyučování, výborné učební pomůcky. Lektorka – mimořádná svědomitost, osobní přístup ke každému žákovi, perfektní příprava včetně pomůcek."

Profesionální přístup, přátelská atmosféra. Jsem spokojená se způsobem výuky, s dostatečnou možností konverzace, okamžité opravy chyb, stálé opakování frází, gramatiky a slovíček. Je to velmi efektivní."

„Je to velmi zajímavá forma výuky. U žádného kurzu jsem nikdy dlouho nevydržela, ale tohle mě opravdu baví. Mám pocit, že si z každé hodiny hodně odnesu."

„Velmi vzorně zpracované materiály pro výuku. Zábavná forma učení – nemá to chybu!"

Nutí mne to se na hodiny připravit. Udělala jsem větší pokrok než kdekoli jinde. Nebojím se tolik mluvit. Hodiny jsou vedeny dobře, zábavně. Čas rychle utíká."

„S kurzem jsem velice spokojená. Naučila jsem se spoustu věcí nenásilnou formou a bez stresu. Lektorka je vynikající. S učivem nás seznamuje přehledně, srozumitelně a je milá."

Studijní plán


  Bonusy
Odemkne se za dnů
dnů poté, co se přihlásíte

Časté otázky


Kdy tento kurz začíná a končí?
Jazyková výzva 2019 začne v první polovině ledna a skončí na konci března 2019. De facto ale nekončí nikdy! Záznam kurzu budete mít k dispozici na neomezenou dobu, dokud bude pro vás aktuální. Kurz je plně samoobslužný. Jednotlivé videolekce se vám budou odkrývat postupně. Můžete se k nim vracet a opakovat je dle vlastní potřeby.
Co když se nebudu moci zúčastnit živého webináře v uvedeném čase?
Pokud v termínu, kdy bude webinář probíhat, nebudete moci, nevadí. Webinář si budete moci pustit po jeho odvysílání ze záznamu. Samozřejmě je ale lepší se vždy účastnit živého vysílání. Webinář bude pro vás přínosnější, když budu moci reagovat přímo na vaše dotazy, komentáře a přípomínky. Výhodou webináře je právě možnost přímé interakce mezi lektorem a účastníky výzvy. Stejně jako při osobním setkání. Budete se také moci připojit do živého vysílání a podělit se s námi o vaše zkušenosti.
Budu mít v průběhu kurzu podporu?
Ano, u každé lekce máte k dispozici možnost komentářů, na které budu průběžně reagovat.
Jak dlouho budu mít přístup k tomuto kurzu?
Garantuji vám plnou funkčnost kurzu po dobu 10 let. Tento kurz je hostován na zahraničním portále třetí strany. Pokud bude portál plně funkční a nezmění zásadním způsobem své obchodní podmínky tak, že by nebylo možné tyto stránky již dále provozovat, budete mít tento kurz k dispozici na všech zařízeních, které vlastníte, do konce života.
Co když nebudu s kurzem spokojen(á)?
Věřím, že se vám tento kurz bude líbit. Mým cílem je vytvářet kurzy, které dávají účastníkům smysl a přinášejí jim užitek. Pokud ale kurz přesto nesplní vaše očekávání, napište mi do 14 dnů od zahájení kurzu a kurzovné vám vrátím v plné výši.
Jak lze kurz uhradit?
Kurz je možné kurz uhradit platební kartou nebo bankovním převodem. U platební karty je zapotřebí mít povoleny platby na internetu. Po uhrazení platby vám kurz aktivuji.